دکتر افشین الماسی

نام و نام خانوادگی: دکتر افشین الماسی

رتبه علمی: دانشیار

مدرک تحصیلی: دکتری آمار زیستی

پست الکترونیک: afalmasi@kums.ac.ir

آمار زیستی را می توان کاربرد ابزارهای ریاضی مورد استفاده در زمینه علوم زیستی و پزشکی تعریف کرد. آمار زیستی توسعه و کاربرد روش های معمول و پیشرفته آماری در طیف گسترده ای از موضوعات علوم مذکور است. این شامل طراحی مطالعات پژوهشی، آزمایش های زیستی، جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده های مربوطه و تفسیر نتایج است.

متخصصان این رشته ضمن ایده پردازی و بر پایه تحقیقات کمی تخصصی و نیز همکاری با سایر محققان در رشته های دیگر نقش منحصر به فردی در حفاظت از سلامت عمومی و بهبود زندگی ایفا می کنند. با ترکیب رشته های کمی، این متخصصان قادر به همکاری با سایر محققان حوزه زیست پزشکی برای شناسایی و حل مشکلاتی هستند که سلامتی و کیفیت زندگی را متاثر می سازند.

هدف از تشکیل دوره های تحصیلات تکمیلی شامل مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری آمار زیستی؛ تربیت نیروی انسانی متخصص، متعهد و کارآمدی است که ضمن کسب تجربه از طریق دستیاری اساتید گروه در امور آموزشی و پژوهشی و حضور در مراکز تحقیقاتی؛ توانایی طراحی، تجزیه و تحلیل نظری و عملی مسائل و مدل های آماری در علوم زیستی، مشاوره و روحیه همکاری با پژوهشگران حوزه های دیگر را دارا باشد. امید است فارغ التحصیلان گرامی این گروه با توکل بر خداوند یکتا و متکی بر توانایی علمی، اخلاق مداری، صداقت و تعهد خویش در بهبود مستمر حوزه سلامت عمومی کشور عزیزمان و ارتقای جایگاه این رشته همواره کوشا و موفق باشند.