کارشناسی ارشد آموزش بهداشت و ارتقاء سلامت:

ازمهر ماه 1394 رشته کارشناسی ارشد آموزش بهداشت در دانشکده بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کرمانشاه با پذیرش تعداد 6 نفر دانشجو راه اندازی گردید و هم اکنون در مجموع 16 نفر دانشجو (در سه دوره) مقطع کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل می باشند. همچنین تا کنون 18 نفر (طی سه دوره) دانش آموخته و فارغ التحصیل شده اند.

 

درخواست راه اندازی دوره دکتری رشته آموزش بهداشت و ارتقاء سلامت:

وجود اساتید مجرب در گروه (شامل 3 نفر دانشیار و 3 نفر استادیار) و فراهم بودن زیر ساخت های مناسب آموزشی و پژوهشی گروه را بر آن داشت که درخواست راه اندازی دوره دکتری رشته آموزش بهداشت و ارتقاء سلامت را داشته باشد. بدین منظور پس از بررسی امکانات گروه و داشتن شرایط اولیه، درخواست در آبان ماه سال 98 به شورای آموزشی دانشکده ارسال و پس از موافقت شورای آموزشی دانشکده و شورای آموزشی دانشگاه به منظور بررسی به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ارسال شده است و امید است با پشتکار و پیگیری همکاران گروه و مساعدت حوزه ریاست دانشکده و دانشگاه شاهد راه اندازی این دوره در گروه آموزش بهداشت و ارتقاء سلامت، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کرمانشاه باشیم.


تاریخ بروزرسانی : ۳ اسفند ۱۳۹۹ ۲۳:۵۱

رشته مقطع­های قابل ارائه توسط گروه: کارشناسی ارشد آموزش بهداشت و ارتقاء سلامت

معرفی رشته:

رشته آموزش بهداشت و ارتقاء سلامت در مقطع کارشناسی ارشد با هدف آموزش و ارتقاء سلامت در بین اقشار جامعه و تغییر رفتارهای سوء شکل گرفته و بنا دارد تا با محور قرار دادن  آموزش به عنوان سطح اول پیشگیری و از طریق ارتقاء سطح دانش  و آگاهی های عمومی در جامعه، هزینه های ناشی از بیماری را  کاهش دهد.

از مهر ماه 1394رشته کارشناسی ارشد آموزش بهداشت در دانشکده بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کرمانشاه با پذیرش تعداد 6 نفر دانشجو راه اندازی گردید و هم اکنون در مجموع 16 نفر دانشجو (در سه دوره) مقطع کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل می باشند. همچنین تا کنون 18 نفر (طی سه دوره) دانش آموخته و فارغ التحصیل شده اند.

امکانات دوره:

گروه آموزش بهداشت و ارتقاء سلامت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کرمانشاه شش نفر عضو هیئت علمی دارد.  دکتر بهروز حمزه (دانشیار) دکتری ارتقاء سلامت خود را در دانشگاه کارولینسکا کشور سوئد گذرانده اند. دکتر حسین اشتریان (دانشیار) دکتری ارتقاء سلامت خود را در دانشگاه لیدز کشور انگلستان دریافت کرده اند. خانم دکتر فاطمه رجعتی (دانشیار) دوره دکتری خود را در رشته آموزش بهداشت و ارتقاء سلامت در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گذرانده اند. خانم دکتر ثریا سیابانی (استادیار) دوره دکتری خود را با عنوان ارتقاء سلامت در دانشگاه سیدنی در کشور استرلیا دریافت کرده اند. دکتر مهدی میرزایی علویجه (استادیار) دوره دکتری خود را در رشته آموزش بهداشت و ارتقاء سلامت در دانشگاه تربیت مدرس گذارنده و فرصت مطالعاتی را در دانشگاه ماستریخت کشور هلند بوده اند. دکتر فرزاد جلیلیان (استادیار) دوره دکتری خود را در رشته آموزش بهداشت و ارتقاء سلامت در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بودند.

دکتر مهدی میرزایی علویجه و دکتر فرزاد جلیلیان دارای مدرک Training در رابطه با برنامه ریزی برنامه های ارتقاء سلامت با استفاده از رویکرد نقشه نگاری مداخله از دانشگاه ماستریخت کشور هلند می باشند. دکتر مهدی میرزایی علویجه Trainer دوره های تابستانه (Summer Course) برنامه ریزی برنامه های ارتقاء سلامت با رویکرد نقشه نگاری مداخله در دانشگاه ماستریخت کشور هلند هستند.

گروه آموزش بهداشت و ارتقاء سلامت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کرمانشاه جزء معدود گروه های آموزشی در سطح دانشگاه های علوم پزشکی کشور می باشد که دارای مرکز تولید رسانه های آموزشی با هدف ارتقاء کیفیت تولید محتوی آموزشی توسط دانشجویان تحصیلات تکمیلی می باشد.


تاریخ بروزرسانی : ۳ اسفند ۱۳۹۹ ۲۳:۵۱

متقاضیان داخل کشور:

متقاضیان محترم می توانند با شرکت در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و با کسب امتیاز علمی و انتخاب دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کرمانشاه در خصوص ورود به دوره کارشناسی ارشد آموزش بهداشت و ارتقاء سلامت در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کرمانشاه اقدام نمایند. متقاضیان گرامی بمنظور کسب اطلاعات، دریافت دفترچه آزمون، تاریخ آزمون و منابع امتحانی به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور (sanjeshp.ir) مراجعه نمایند.

 

متقاضیان خارج از کشور (دانشجویان بین الملل):

متقاضیانی خارج از کشور تحت عنوان پذیرش به عنوان دانشجوی بین الملل با ارائه درخواست به معاونت بین الملل دانشگاه و ارسال رزومه علاقمندی خود را برای ادامه تحصیل در دوره کارشناسی ارشد رشته آموزش بهداشت و ارتقاء سلامت اعلام می کنند. درخواست متقاضیان در شورای گروه و شورای آموزشی دانشکده مطرح و در صورت موافقت از طریق معاونت بین الملل دانشگاه به متقاضیان اعلام خواهد شد. لازم به ذکر است هم اکنون نامه موافقت با درخواست چهار دانشجوی بین الملل ارسال شده است و از طریق معاونت بین الملل دانشگاه در حال پیگیری هست.


تاریخ بروزرسانی : ۳ اسفند ۱۳۹۹ ۲۳:۵۰